Posted on

Kako je s karenco pri homeopatiji za rastline?

Poklical me je možakar, navdušen nad uspehom, ki ga je dosegel z uporabo Staphisagre C200 pri ušeh na bezgu. Bezgovo cvetje, ki je bilo sedaj čisto, brez uši, je nameraval uporabiti za pripravo bezgovega sirupa.

Njegovo vprašanje se je glasilo: Ali je varno uporabiti s homeopatijo pozdravljene rastline (v tem primeru bezeg oziroma njegovo cvetje) za pripravo pijač? Kakšno karenco na splošno ima homeopatija za rastline? Koliko časa po uporabi homeopatije za rastline lahko takšno rastlino pojemo?

Odlično vprašanje je to. Homeopatija ni fitofarmacija, ki ima strogo določene karenčne dobe, torej dobe, v katerih rastline ni varno zaužiti. Takšne vrste karenčna doba za homeopatske pripravke ne obstaja. Rastlino, ki smo jo zdravili s homeopatskimi pripravki, lahko zaužijemo praktično takoj po uporabi homeopatije.

Zakaj je tako? Pri uporabi fitofarmacevtskih pripravkov na oz. v rastlino  vnesemo strupe, ki, dokler se ne razgradijo do varne mere, rastlino za nas naredijo neužitno (prenevarno za uživanje).

Homeopatija deluje drugače, ne po principu uničenja, pač pa po principu ustvarjanja ravnovesja, ki je sinonim za zdravje. Ko je ravnovesje povrnjeno, rastlina ozdravi in se znebi škodljivcev. Rastline je zdrava, uravnovešena – in kot takšna idealna hrana za nas, saj tudi nas »uravnovesi«.