Posted on

Uši na sadnem drevju, neprestano deževje in rešitev s homeopatijo

Sadno drevje je polno uši, obenem pa neprestano dežuje. Kako pomagati drevesom, da jih uši ne bodo požrle?

Sadno drevje so letos množično napadle uši. Najraje imajo mlade listke na koncu vej. Listki se zvijajo, ker jim uši pijejo sokove, uške pa so v zvitkih varno skrite. S Kaolinom notranjost takšnih listkov težko dosežemo, pa tudi neprestan dež ga bo stalno spiral. Odlično se je izkazal homeopatski pripravek Staphisagria C200. A kaj narediti, ko so tla že tako ali tako preveč namočena, s homeopatskimi pripravki pa naj bi rastline škropili in zalivali?

Kadar je zemlja zaradi dežja zelo namočena, je ne močimo z dodatnimi litri vode. Drevesom dodamo nerazredčen homeopatski pripravek (v primeru uši na sadnem drevju uporabimo Staphisagrio C200).

Globule raztopimo v vodi, zaprto steklenico nato temeljito pretresemo (vsaj 50 x), nato pa raztopino s pomočjo žlice (ne kovinske!) polijemo po tleh okoli vznožja rastlin.

Napadena drevesa zdravimo s pripravkom 1 x dnevno, na vsake 2 do 3 dni, postopek ponovimo 3 do 4-krat. Opazujemo, kaj se dogaja. Homeopatijo prenehamo dodajati, če se že v obdobju dodajanja pojavi izboljšanje in prepustimo rastlini, da se bori sama.

Poraba (za posamezen tretma) na 1 drevo: 6 do 8 globul Staphisagrie + 1 dl vode (kapnica ali postana voda iz vodovoda)
Poraba za 10 dreves: 60 – 80 globul + 1 l vode (v 10 g steklenički Staphisagrie C200 je več kot 230 globul).

Po uporabi pripravka spremljamo stanje:

  • Če se stanje izboljša, prenehamo z zdravljenjem.
  • Če se najprej izboljša, nato pa poslabša, podvojimo dozo.
  • Če ni sprememb, uporabimo drug pripravek.

Opozorilo!

Homeopatskih pripravkov se, če je le mogoče, ne dotikamo z rokami, ker jim na ta način vtisnemo tudi svoj zapis. Pri delu uporabljamo stekleno, plastično ali leseno posodo in pribor, nikoli kovinske. Homeopatske pripravke hranimo v zaprti steklenički na hladnem, suhem in temnem mestu, stran od virov sevanja.